Hizmetlerimiz

 • AVRUPA HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN

Ev alana oturum izni veren ülkeler

Yunanistan Oturum İzni

Yunanistan’da 250 bin Euro ve üstü değerde bir ev satın aldığınızda 5 yıllık oturum izni alınabiliyor. Yunanistan’da gayrimenkul satın alarak 5 yıllık oturum izni elde edilen programa “Altın Vize” (Goldan Visa) adı veriliyor. 2014 yılından beri uygulanan programa Türkiye’den katılım sayısı her geçen yıl artıyor. Yunanistan “Altın Vize” programı kapsamında oturum izni alanlar listesinde Türkiye üçüncü sırada. Yunanistan oturum iznine sahip olan;

 • Aileler Yunanistan oturum izni başvurusuna anne-babalarını da dâhil edebiliyor.
 • Çocuklar ise oturum haklarını 21 yaşına kadar kullanabiliyor.
 • Yunanistan’da oturum izni alanlar AB ülkelerinde vizesiz dolaşım hakkına sahip olabiliyor.

Malta Oturum İzni

Malta Avrupa Birliği üye ülkesi. Malta oturum izni birçok Avrupa Birliği üyesi ülkede ve İsviçre’de yaşama, çalışma, eğitim gibi fırsatları yatırımcının önüne seriyor. Ayrıca Malta yatırımcı programından faydalanarak Malta oturum iznine sahip olan kişi Schengen ülkeleri ve Amerika dâhil 167 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor. Malta oturum izni başvurusu için 4 ayrı yatırım programı şartı bulunuyor. Yatırımcı kendisine en uygun olanı seçerek oturum iznine sahip oluyor. Aşağıdaki programlardan birini tercih ederek Malta oturum iznine sahip olabilirsiniz.

Malta hükümetine en az 650 bin Euro değerinde hibe yapmak

Malta’da en az 350 bin Euro değerinde ev satın almak.

5 yıl taahhütlü konut kiralamak. Kiralanacak konutun ise yıllık tutarının en az 16 bin Euro dolması.

150 bin Euro değerinde 5 yıl vadeli Malta devlet tahvili yatırımı yapmak.

 

Portekiz Oturum İzni

Portekiz yabancı yatırımcılar için iki farklı seçenek sunuyor. İlki en az 500 bin Euro değerinde ev satın alan yabancılar Schengen sahasında vizesiz dolaşım hakkına sahip oluyor. Portekiz’de en az 10 Portekiz vatandaşına istihdam sağlayan bir iş kuran yabancı yatırımcılara da oturum izni veriliyor. Daimi oturum izni için ülkede 5 yıl ikamet etmiş olmak gerekiyor.

 

İspanya Oturum İzni

İspanya’da gayrimenkul satın alan yabancı yatırımcıya oturum izni veren kanuna göre şartlar şu şekilde;

İspanya’da 160 bin Euro değerinde gayrimenkul satın alan yabancılar oturum izni ve vizesiz seyahat hakkı sahibi oluyor. İspanya’dan en az 160 bin Euro değerinde ev alacaklar hem yatırım yapıyor hem de Avrupa’da vizesiz seyahat hakkına sahip oluyor. İspanya’da 10 yıl ikametin ardından vatandaşlık başvurusu yapılabiliyor.

İspanya’da süresiz oturum iznine sahip olanlar İspanya’da yaşamak zorunda değiller. Senede bir kez İspanya’ya giriş yapmaları yeterli oluyor. İspanya’da ev alanlara verilen geçici ve kalıcı oturum izinleriyle tüm Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı sahibi olunabiliyor.

   

Macaristan Oturum İzni

Macaristan oturum izni 1 yıllık olarak alınabiliyor. 1 yıllık oturum izni için 40 bin Euro değerinde gayrimenkul satın alma şartı bulunuyor. 400 bin Euro yatırımla doğrudan Macaristan daimi oturum izni başvuru hakkı bulunuyor ve ardında Avrupa Birliği vatandaşı olunabiliyor.

 

Letonya Oturum İzni

Kuzey Avrupa’da bulunan ve Avrupa Birliği üyesi olan Letonya oturum izni şartları açısından en avantajlı ülkelerden biri. Letonya oturum izninizle Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkına sahip oluyorsunuz. Letonya yatırım yoluyla oturum izninin temel koşulu büyük şehirlerden alınacaksa 143 bin Euro, kırsal kesimden alınacaksa en az 71 bin Euro değerinde gayrimenkul satın almak. Resmi dili Letonca olan ülkede Rus nüfusun fazlalığı sebebiyle Rusça da yaygın olarak konuşuluyor.

 

Makedonya Oturum İzni

40 bin Euro’luk gayrimenkul satın alan yabancılar bir yıllık oturma iznine sahip oluyor. Makedonya Devleti, yabancı yatırımcıyı teşvik amaçlı 40 bin Euro değerinde ev alanlara 1 yıllık oturum izni hakkı tanıyor. 3 yıl süresince kesintisiz olarak Makedonya’da yaşamış olan yabancılar, Makedonya daimi oturma iznini alabilmektedirler.

HOLLANDA’DAN OTURUM ALIN

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uzun dönem kalış vizesi olan MVV(Machtiging Tot Voorlpig Verblijf) ile Hollanda’da oturum ve çalışma izni alın.
GEREKLİ EVRAKLAR
 • Pasaport : MVV vizesinin bitiminden sonra 3 ay geçerli
 • Başvuru formu;
 • 2 adet güncel fotoğraf
 • Orijinal uluslararası doğum kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğü’nden)
 • Eşin veya partnerinizin pasaport fotokopisi (tüm yazılı ve damgalı sayfaların);
 • Aile Toplum belgesi (eğer evli ise)
 • Evlilik cüzdanı (Eğer evli ise)
 • Orijinal boşanma kararı (Eğer boşanmış ise)

 

 • Reşit olmayan çocukların velayetine dair mahkeme kararı( yeminli tercümesi yapılmış, valilik veya Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edilmiş)
 • Yerleşim Temel Bilgi Sınavı yeterlilik belgesi (16 ile 65 yaş arası olan ve eş veya partnerinin yanına gitmek isteyen herkes Yerleşim Temel Bilgi Sınavına girmekle yükümlüdür)
 • Nüfus Müdürlüğünden alınan belgelerin teslim alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerlilik süresi vardır.
 • Ebeveynlerin pasaport fotokopisi (tüm yazılı ve damgalı sayfaların) (Aile Birleşimi uygulamasında)
 • Oturum kartı fotokopisi (varsa)