ANKARA ANTLAŞMASI BAŞVURU SÜRECİ

Belgelerin Toplanması
  • Başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aşağıda belirtilen belgelerin asıllarını ve noter onaylı İngilizce çevirilerini ibraz etmekle yükümlüdür.
  • İş Planı: Ankara Antlaşması vizesine başvuran kişi Avrupa’da yapmak istediği işin niteliği ve bu işteki kişisel pozisyonunu detaylı olarak ifade eden bir iş planı (iş teklifi için niyet mektubu)
  • Ekonomik yeterliliği ispat edecek belgeler: Vize başvurusunda bulunan kişi kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin geçimini sağlayabilecek gelire sahip olduğunu gösteren belgeler sunmakla yükümlüdür. Ayrıca bu kisi İngiltere’de yapacağı işi herhangi başka bir iş yapmadan finanse edecek ekonomik yeterlilikte olduğunu ispat etmelidir. Bunun için başvuru sahibi son 3 aylık banka hesap dökümlerini orijinalleri ve kopyaları ile birlikte sunmalıdır.
  • Meslek ve Eğitim Belgelerinin Orijinalleri ve Kopyaları: Ankara Antlaşması vize başvurusunda bulunan kişinin beyan ettiği işi yapacak yetkinlikte olduğunu gösteren belgeler ibraz edilmelidir.
Belgelerin İngilizce Çevirisi
Başvuru sürecinde hazırladığınız tüm belgelerin aynı zaman da İngilizceye çevrilmesi ve  belgelerin eksiksiz bir şekilde toplanması gerekmektedir. Çeviri hizmetleri (Normal ve yeminli). Tercüman hizmeti.
Avrupa’da Şirket Kurulumu
  • Şirket web sitesi kurulumu, e-mail ve telefonlara cevap verme.
  • Ebay, Amazon vb. çevrimiçi alışveriş platformlarında hesap açılması ve satış için ürün listeleme ve ürünlerin takibi.
Avrupa’da Banka Hesabı Açılışı

Şirketin Avrupa kayıtlı olarak kurulumu ve evraklarının hazırlanması. Direktör atanması ve kaydı. Şirket adresi olarak ofis gösterilmesi, mektupların ve kargonun teslim alınıp bilgi verilmesi. Banka hesabı açma. (öncelikle bireysel, sonrasında ticari hesap)Pazar araştırması. Potansiyel müşteriler ile toplantı ayarlama ve görüşme.

Kişiye Özel İş Planı Yapar
Ürünler için depo, depolama, paketleme ve kargolama hizmeti. Lojistik ve gümrük işlemleri. Avrupa ve diğer ülkelerde Pazar araştırması yapma ve iş bağlantısı kurma. Ofis dekorasyonu.
Ankara Antlaşması Avrupa’da Oturum Alma Başvurusu
Çeviri hizmetleri (Normal ve yeminli). Tercüman hizmeti. İngiltere’den ürün temini. Vize danışmanlık hizmeti. (Turist, Öğrenci, İş, Aile Birleşimi)
Başvurunun Reddedilmesi Durumunda
Başvurularınız reddi halinde eksik evrakların toplanıp yeniden başvurulması.
Nino Numarasının Alınması
Bu sizin ulusal sigorta numaranızdır.(National Insurance Number)